A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Тячівський ліцей № 2
Тячівської міської ради Закарпатської області

Історія ліцею

   Йшов 1947 рік. Першого вересня в місті Тячів Закарпатської області була відкрита школа з російською мовою навчання, всього два класи- комплекти, які об’єднували учнів 1-3-х, 2-4-х класів. Очолила новий навчальний заклад Рожкова Фаїна Григогівна.

    Першими учнями були діти спеціалістів, які приїхали із Східної України, Росії – лікарів, вчителів, працівників військкомату, держапарату, інженерно-технічних працівників підприємств місцевої промисловості, діти офіцерів-прикордонників застав Тячева, Тересви, Буштина, Грушева, а також військовослужбовців, які обслуговували Буштинський аеродромі, і , звичайно ж, діти, які жили в місті Тячів.Національний склад учнів завжди був різноманітним, разом вчилися: українці, угорці, євреї, росіяни, словаки, білоруси, румуни, казахи, узбеки, вірмени та інші.

    За всі роки свого існування – це була школа не для росіян, а з російською мовою навчання, яка в той час була мовою міжнаціонального спілкування.

    В різні роки шкільний колектив уміло очолювали талановиті педагоги: Антал В.П., Можняк І.І., Макаров М.М., Романченко П.І.,  Василевська Л.О., Шушвал В.В., Бонка М.А., Турок Л.Т., Варганич М.Д., а з 2000 року – Кричфалушій Ольга Петрівна.

    Не дивлячись на те, що в місті одночасно працювала семирічна школа  з угорською мовою навчання, значна частина угорських сімей віддавала дітей саме в російську школу.

    Чисельність учнів з кожним роком росла, збільшувалась кількість класів.В 1955 році відбувся перший випуск учнів середньої школи: 13 учнів 10-го класу отримали атестати про середню освіту. А в 1956 році була вручена перша срібна медаль Недзельській Ларисі Федорівні. Перші золоті медалі вручили в 1965 році Гершкович Регіні Золтанівні та Асаулюку Валерію Андрійовичу.

    Завдячуючи умінням і зусиллям керівників школи навчально-виховний процес, позакласна й позашкільна робота завжди були і залишаються на високому рівні.

    Школа пишається своїми випускниками, які стали відомими в Україні своєю працею, відданістю Батьківщині. Це такі, як: Юркін Ігор – кандидат фізико-математичних наук; Торич Золтан - кандидат фізико-математичних наук;Єрьоміна Алевтина – кандидат філологічних наук; Крижевський Вадим – головний лікар Київської міської клінічної лікарні №6, доктор медичних наук, академік АН Вищої школи України, Заслужений лікар України;. Чонка Тетяна Степанівна – кандидат філологічних наук. Випускники школи живуть й працюють в країнах Європи, США, Канаді, Ізраїлі, Новій Зеландії.

    Багато чого змінилось за ці 73 роки. У 1993 році на базі школи відкриті класи з українською мовою навчання. Сьогодні в школі навчається 443 учні. Школа – одна з найкращих в районі.48 вчителів віддають свої знання учням, які під час ЗНО, шкільних та республіканських олімпіад показують хороші результати навчання. Це, звичайно свідчить про високу професійність вчительського складу школи.

    На базі закладу проходять відкриті уроки, засідання методичних об’єднань Тячівської об’єднаної територіальної громади з керівниками, вчителями та працівниками психологічної служби громади.

    Однією з форм, що спонукає вчителя до самовдосконалення та дає змогу відслідковувати його рівень та підвищення професійної майстерності, є атестація вчителів. Як результат науково-методична робота школи ефективно та на високому рівні  забезпечує виконання основних завдань, які стоять перед навчально-виховним процесом сприяє підвищенню рівня педагогічної майстерності вчителів.

    Директор школи  Кричфалушій Ольга Петрівна -  людина ділова, принципова, вимоглива до себе і до інших. Вона особисто приділяє увагу покращенню матеріально-технічної бази школи, завжди опікується створенню якнайкращих умов для роботи вчителів і навчання, виховання і відпочинку  учнів.

   Плине час. 73 роки лине дитячий сміх, і безтурботне дитинство наповнює радістю дім, що стоїть біля підніжжя гори Нересен на березі гірської річки Тиси. Цей старий дім – Тячівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2. Заклад, за поріг якого виходять випускники, щоб стати лікарями, вчителями, науковцями, робітниками та підприємцями – потрібними для Батьківщини людьми.

    На зміну одному поколінню людей приходить інше. Так, час від часу, змінюється життя на землі. Та кожен, хто прийшов у цей світ,  хто приніс із собою бачення сенсу свого буття – обирає шлях, щоб бути корисним людям, залишити свій слід на Землі.

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень