Положення про загальношкільний конкурс «Клас року»

Дата: 07.11.2022 12:19

І. Загальні положення

1.1. Конкурс «Клас року» (далі Конкурс)  проводиться з метою виявлення найбільш згуртованих і творчих класних колективів – лідерів ліцею, а також пошуку та підтримки творчих  ідей учнів, сприяння самореалізації особистості школярів шляхом активної участі у роботі

1.2. Завдання Конкурсу:

–        утвердження активної життєвої позиції учнів;

–        підтримка та стимулювання творчих ідей учнів у формуванні їх соціальної компетентності;

–        розвиток класного і шкільного самоврядування;

–        підвищення комунікативної компетентності школярів;

–        пошук, розробку та впровадження інноваційних форм роботи;

–        підвищення престижу знань, інтелектуального і творчого потенціалу учнів;

–        стимулювання класних керівників, активів класів до реалізації творчого підходу в роботі й навчанні;

–        публікація матеріалів Конкурсу на сайті школи, пропаганда в  регіональних педагогічних заходах.

1.3.  Етапи Конкурсу співпадають у термінах із закінченням семестрів (І етап – І семестр, ІІ етап – ІІ семестр).

1.4. Предметом уваги Конкурсу є навчання учнів, підготовка, проведення та презентація колективних творчих справ, дотримання учнями санітарних вимог (оформлення класних кімнат), оптимальне дотримання учнями школи Статуту, спортивна діяльність тощо.

1.5. Матеріали Конкурсу, інформація про учасників будуть висвітлюватися на стенді «Шкільне самоврядування», та сайті школи.

1.6. Організаторами Конкурсу є дирекція школи та шкільне самоврядування. Безпосередню роботу щодо проведення Конкурсу здійснює оргкомітет.

ІІ. Учасники Конкурсу

2.1. Обов’язковими учасниками Конкурсу є класні колективи 5-11 класів ліцею.

2.2. Після завершення Конкурсу (чергового етапу) кожний клас отримує підсумкові документи.

ІІІ. Умови участі, хід проведення

3.1. Для проведення конкурсу на підставі наказу директора школи створюється оргкомітет.

3.2. Рішення всіх питань, що необумовлені цим положенням, приймається оргкомітетом у робочому порядку з урахуванням інтересів учасників.

3.3. Оргкомітет конкурсу виконує такі функції:

– аналізує та узагальнює результати конкурсу;

– визначає переможця.

3.4. За Положенням конкурсу оцінювати його будуть оргкомітет конкурсу, дирекція школи, члени учнівського самоврядування.

3.5. Критерії оцінювання Конкурсу:

–        рівень навчання учнів;

–        рівень вихованості учнів;

–        відвідування учнями школи;

–        дисципліна учнів під час уроків та перерв;

–        зовнішній вигляд учнів;

–        оформлення  класних кімнат (класні куточки, санітарний стан, озеленення);

–        участь у загальношкільних акціях, конкурсах, виставках, іграх, змаганнях;

–        представництво класу на районних, обласних, всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, змаганнях;

–        спортивна діяльність;

–        інформаційний супровід життя класного колективу, підготовка публікацій на сайты школи.

–        відсутність учнів з виявленими шкідливими звичками;

–        активність роботи учнівського самоврядування.

3.4. Номінації Конкурсу:

–        «Кращий клас року» – клас, який набирає найбільшу кількість балів і має високий рівень досягнень за всіма критеріями.

–        «Інтелект майбутнього». В цій номінації представлені класи, які мають найвищий індекс успішності за підсумками року.

–        «Перспектива року». Переможцем в цій номінації стає клас, учні якого здобули найбільше перемог на районних, обласних, Всеукраїнських предметних олімпіадах, Всеукраїнських та обласних конкурсах,  МАН.

–        „Натхнення і талант ”. В цій номінації представлені класи, які є переможцями та призерами за підсумками року загально шкільних, районних, обласних, Всеукраїнських акцій, конкурсів, виставок, змагань,  які мають дієве самоврядування, активно працюють разом з класним керівником по втіленню гуманістичних ідей виховання.

–        «Найспортивніший клас». Клас, учні якого мають найбільше перемог у спортивних змаганнях різного рівня (шкільних, районних, міських,  Всеукраїнських, міжнародних), а також який займався організацією шкільних і класних  спортивних змагань, конкурсів, свят.

–        «Найвихованіший клас» – це клас, який має високий рівень: вихованості учнів, відвідування учнями школи, зовнішній вигляд учнів, дисципліну учнів під час уроків та перерв, відсутність учнів з виявленими шкідливими звичками.

3.5.   Робота класів оцінюватиметься за 5-бальною системою. Бали виставляються в таблиці, за якими визначається загальна сума місць та рейтинг кожного класу у даному Конкурсі.

3.6. Підсумки конкурсу підводяться в травні місяці за всіма номінаціями.

3.7. Нагородження відбувається на загальношкільній лінійці в кінці навчального року:

–        класу-переможцю конкурсу присвоюється звання “Кращий клас року”, а також  вручається перехідний кубок;

–        класний керівник класу-переможця отримує звання «Класний керівник року»;

–        класи-переможці в номінаціях, зазначених в даному Положенні нагороджуються грамотами.

ІV. Зміни до положення Конкурсу Зміни до даного Положення вносяться дирекцією школи, , в тому випадку, коли виникає необхідність уточнити кількість балів за окремими напрямками, нарахування системи штрафних балів (для об’єктивності оцінювання).